4. stupeň

Je učitelský a doporučuje se těm zájemcům, kteří chtějí své znalosti předávat dále, chtějí se vyvíjet a cítí, že Reiki je pro ně posláním.
Tento seminář je možné absolvovat nejdříve za 1- 2 roky, praxe a zkušeností se 3. stupněm.


Na všech seminářích obdrží žáci hodnotné materiály které budou ku pomoci.Více zde: https://reiki-harmonie.webnode.cz/reiki-a-vliv-na-nase-zdravi/stupne-reiki/

Stupně Reiki

Tento systém má 4 stupně

Reiki výuka probíhá podle systému USUI SHIKI RYOHO (Usuiho léčebný systém)

1. stupeň

1) Aktivace 7. korunnní čakry tě otevře k přijímání trvalé vibrace energie Reiki

2) Aktivací  6. čakry - třetího oka dojde k oživení tvé intuice

3) Aktivací  5. kční čakry se otevře dráha k tvému vyššímu vědomí a získání důvěry

4) Aktivací  4. srdeční čakry se tvé srdce otevře neomezené lásce

 • Stáváš se prostředníkem, přes kterého proudí Reiki
 • Je posílen imunitní systém (např. se zvýší odolnost organismu, proti virovým a bakteriálním infekcím, urychlí se proces hojení různých ran a zlomenin, odstraní se jedy z těla, dochází k vyrovnání neharmonických stavů energie, které jsou příčinou různých obtíží a nemocí, působí tak nejen na důsledek, ale především na příčinu nemoci...)
 • Energii můžeš dávat nejen sobě, ale pomůžeš rodině, přátelům, známým, zvířátkům, rostlinám, kamenům a to pouhým přiložením rukou
 • Při předávání energie Reiki získáváš ochranu, nic ze sebe nevydáváš, nic na sebe nepřebíráš od okolí, to znamená, že tě léčení NEVYČERPÁVÁ
 • Zvýší se citlivost v rukou a citlivost vůči jemnohmotným energiím
 • Možnost používat Reiki je v tobě zakotvena na celý život
 • Zvýší se touha po poznání, otevře srdce a soucitnost, podpoří vývoj k lásce, pomůže nalézt svoji hodnotu

Po iniciaci stačí jen přiložit ruce s úmyslem předávat energii. Reiki začne proudit automaticky. Reiki energie má svoji inteligenci a ví přesně, kam má proudit a co tam má dělat. Nemusí být tedy přesně směrována. Bude komunikovat s Vyšším Já klienta.

Na tomto semináři si osvojíš základní práci s Reiki, naučíš se používat svých rukou k léčení sebe sama a ostatních. Dozvíš se něco o čakrách, nemocech, jiných problémech a jak jim předcházet i o tom jak funguje Reiki a k čemu všemu se dá využít. Prakticky si vyzkoušíš používání svých rukou přímo na semináři.

2. stupeň

     Tento seminář můžeš absolvovat asi po 3 měsících, někteří po (1/2) roce práce s 1. stupněm a získal (a) jsi již praktické zkušenosti jak s prací na sobě, tak i na druhých. Dochází k iniciaci vedlejších čaker v dlaních. Na tomto stupni se pracuje s mocnými symboly, které znásobují množství proudící energie. naučíš se pracovat v oblasti emocionální a duševní na odpoutávání se od problémů i různých závislostí a také působit na dálku, do minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Přenos energie je intenzívnější, její použití je koncentrovanější, hlubší a vyžaduje krátký čas.

 • Dostáváš 3 symboly Reiki a s nimi se ti otevírají nekonečné možnosti další práce s energií
 • Několikanásobně se zvýší rychlost předávání Reiki, její intenzita a tvoje citlivost
 • Možnost posílání energie na dálku
 • Možnost posílat energii nejen v přítomnosti, ale i do minulosti a budoucnosti
 • Práce s psychickými a emocionálními problémy

   Možnosti využití symbolů 2. stupně

 • Posílení nutriční hodnoty jídla či pití, případně jejich energetická očista
 • Potlačení vedlejších účinků léků
 • Posílání energie do budoucích situací, např. svatba, zkoušky, jednání třeba na úřadech, jízda autem atd.
 • Odstranění návyků, zlozvyků, fobií, traumat, mentálních i emocionálních problémů
 • Vyčištění negativních míst (harmonizace, vytláčení elektrosmogu v domácnosti, z mobilu, geopatogenních zón)
 • Práce s karmou
 • Práce s podvědomím, např. odstranění starých myšlenkových vzorů
 • Práce s minulostí i budoucností
 • Posílání energie bez přítomnosti osoby (na dálku)

A jiné velmi zajímavé a účinné techniky.

RAINBOV- REIKI

Tento seminář rozšiřuje Usuiho metodu o vysoce účinné techniky práce s energií a poskytuje možnosti přímé spolupráce s jemnohmotnými bytostmi, nebo-li učiteli. Patří k ní také práce s aurou, čakrami, silovými místy, vytváření nových silových míst pomocí mandal Reiki.

S energií Rainbow-Reiki, lze působit prakticky na všechno, co je možno uvádět do pohybu, formovat, nebo rozvíjet působením energie. Naučíš se léčit pomocí drahých kamenů, dozvíš se jak který kamínek působí, jak je používat a čistit. Budeš umět vytvářet silovou kouli Reiki, zbavovat se negativních energií a vytvářet ochranu před negativními energiemi a další zajímavé techniky.

Techniky Rainbow-Reiki jsou určeny k uzdravování ve spirituálním smyslu, k podpoře růstu osobnosti a umožnění přátelské spolupráce s bytostmi z jemnohmotných světů a přírodními silami, posílení komunikace s Vyšším já a Vnitřním Dítětem.

3. stupeň

Je stupeň mistrovský. Touto cestou se můžeš vydat, pokud by jsi asi po 1 roce (i déle) praxe a zkušeností s 2. stupněm, chtěl (a) ještě intenzívněji se zabývat léčením Reiki. Je vyžadována velká zodpovědnost. Tady tě čeká poslední iniciace, kterou nabudeš dokonalé harmonizace organismu a zároveň obdržíš 4. mistrovský a zároveň nejsilnější symbol.

Provádění technik z předchozích stupňů, je na mnohem silnější úrovni. Posílání energie na dálku jednotlivcům, skupinám, zvířatům, rostlinám a to kamkoliv na Zemi i do jiných světů, se stává jednodušší a účinnější.

Můžeš programovat energii sobě i druhým - do minulosti, přítomnosti, budoucnosti. Naučíš se pracovat s kyvadlem, používat kyvadlové tabulky. Odrušování zdraví škodlivého záření z (televizních obrazovky, počítače, mobilu, mikrovlnky aj.) se stává jednodušší.

Jsou ti znovu probuzena a naladěna tři energetická centra - čakry

1) Aktivace 3. čakry Solar - plexu

2) Aktivace 2. čakry (sakrální) podbřišek

3) Aktivace 1. čakry (kořenové)

4. stupeň

Je učitelský a doporučuje se těm zájemcům, kteří chtějí své znalosti předávat dále, chtějí se vyvíjet a cítí, že Reiki je pro ně posláním.
Tento seminář je možné absolvovat nejdříve za 1- 2 roky, praxe a zkušeností se 3. stupněm.

Na všech seminářích obdrží žáci hodnotné materiály které budou ku pomoci.