Nejcitlivější otázkou pro mnoho lidí zůstává otázka peněz. Za semináře Reiki se totiž platí. Dle mého názoru je cena přiměřená zkušenostem mistra. Za speciální psychoterapeutické školení, za různé vzdělávací kurzy, za přednášky i za získání jakékoliv dovednosti také platíme a to buď svým časem, nebo penězi a velice často obojím. Za pronájem místnosti, energii, za materiály, které jsou velkou pomůckou, za veškerý čas, který někomu věnujeme a za naši práci, schopnosti a dovednosti, za naše myšlenky a nápady si necháváme platit. 

     Já pokud jsou jen 2 - 3 zájemci, dělám kurz v našem bytě, dle potřeby i jinde a snažím se pro sebe ale i pro druhé vytvořit co nejpříjemnější atmosféru. V zimě je zde  teplo a světlo, může hrát příjemná hudba a o přestávce si vypijeme čaj, nebo kávu, posvačíme a budeme si jen tak povídat.  I toto něco stojí. Vše, co Ti řeknu a co Tě naučím, nebude také jenom Reiki, budou to i mé osobní zkušenosti, kterým jsem musela věnovat čas a také peníze za knihy, cesty, semináře atd. Prostě a jednoduše dávám Ti na několik hodin k dispozici veškeré své zkušenosti v oblasti spirituální a lidské, a to vše proto, aby, jsi i Ty, došel (a) k jistému poznání a dovednosti.

      Zkusme se ale na téma Reiki a peníze podívat i trochu jinak. Když jsem se před více lety přihlásila na seminář Reiki 1 stupně, taky jsem uvažovala podobně. Ale protože jsem tehdejší zdravotní problémy, nechtěla stále řešit různými léky (po kterých jsem se necítila zrovna dobře), rozhodla jsem se, pro alternativní způsob terapie. Po absolvování 1. stupně, jsem začala na sobě poctivě pracovat a brzy jsem na sobě vnímala změny. Zjistila jsem také, že nepotřebuji léky pro spaní, na žlučník, byla jsem klidnější. Také jsem praktikovala Reiki terapii na mé rodině a známých od různých neduhů a i jim Reiki hodně pomohla.

     Asi po měsíci, jsem zjistila, že mi 1. stupeň nestačí a chci se dál vzdělávat. Ráda jsem do dašího stupně dala peníze, také za knihy, které nám byly doporučeny. S dalším stupněm Reiki jsem zjišťovala jaké přináší výhody, učila jsem se pracovat s různými skvělými technikami, mimo jiné i přenosem energie na dálku. Po delší době jsem cítila potřebu větší vzpruhy, proto jsem jela do Prahy na Reiki 3. stupně, i když, čím vyšší stupeň, tím je i seminář dražší, ale peníze jsem neváhala obětovat. V tu dobu jsem už věděla, že chci Reiki lidem předávat i svými zkušenostmi, tak jsem šla i do posledního stupně (Reiki učitel).

     Věř, že kdysi jsem řešila stejný problém, jestli své peníze investuji správně. Dnes vím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem v životě udělala a nelituji toho.
     A Reiki je tak úžasná věc, že hodnotu skutečně má. Ale někteří lidé si ji bohužel jinak nedokážou uvědomit. Já sama jsem v několika případech zasvětila do Reiki některé lidi zadarmo. Nebudeš tomu možná věřit, ale ani jeden z těchto lidí Reiki nepoužívá (k jeho škodě). Nevnímá to jako dar. Nemusel si to jakkoli zasloužit.

Ty se můžeš rozhodnout, co je pro Tebe důležité

Za 1.200 – 1.500,- dnes můžeš mít třeba nějaký přehrávač, letní či zimní boty, můžeš zajít ke kadeřnici, nebo mít 1. Stupeň Reiki.

Za 2.200 – 2.5000,- můžeš mít možná týdenní dovolenou, nebo se účastnit semináře 2. stupně.

Za 5.200,- 5.500,- můžeš mít mobil, televizor, nebo 3. stupeň.

Za 20.000 – 40.000, se staneš mistrem Reiki (možná to nezávisí jen na penězích), nebo si můžeš pořídit menší ojeté auto, lepší elektrokolo.

     Existuje tolik krásných věcí, které bychom chtěli mít, pokud si je ale nemůžeme dovolit všechny najednou, často nás napadne, že by měly být levnější. Ale v omezení našich možností spočívá pro nás důležitá pomoc: musíme se rozhodovat, co je pro nás momentálně nejdůležitější. Peníze nejsou špatná věc. Je to jen směnný prostředek za energii.

     Víš, vnímám peníze v Reiki jako skvělý selektivní prostředek. Ještě jsem neviděla žádného lumpa, který by dal byť korunu za to, aby mohl pomáhat druhým. A proto vím, že lidé, kteří si opravdu ušetří a zvolí možnost absolvovat  Reiki, mají už tu první nejdůležitější volbu hodnot ve svém životě za sebou.
     A také vím, že mám tu čest s lidmi, kteří už někam dospěli a přemýšlí kapánek jinak. Bez Reiki se žít dá. Je to jen věcí volby. Po prvním stupni má člověk Reiki na celý život. A ty další stupně rozšiřují možnosti. To znamená totéž. Nikdo si nemusí dělat druhý natož třetí stupeň. Ale pokud opravdu cítí potřebu, mohou pro to něco udělat.  
     Myslím, že v životě je důležitá rovnováha. A to i mezi tím nahoře a tím docela dole. A tak to považuji i díky svým vlastním zkušenostem za velice důležitou lekci. Vyvažovat to nahoře - energií, kterou musíme odpracovat tady dole.

     A ještě něco: Já jsem si svého Mistra nevybírala podle toho, kolik peněz chce za který stupeň Reiki, ale podle toho, zda mě osloví uvnitř. Mistr není člověk, který prodává zboží, ale někdo, kdo mi má předat mnohem důležitější věci. Sám sebe, své myšlenky, může mi ukázat cestu.